Vpis

VPISI V VRTEC:

* Starostno mešana skupina za otroke od 1-4 leta
* Starostno mešana skupina za otroke od 2-6 leta

Cena programa je odvisna od dohodkovnega razreda (odločba CSD)  in občine bivališča
(npr. v MOL: od 130 eur dalje)

Za več informacij nas pokličite na 051 304 319 ali pišite na mavrica@waldorfski-vrtec.si

Otroci so praviloma vpisani v vrtec s 1. septembrom. Pisne prošnje za vpis sprejemamo tekom celega leta (lahko preko elektronske pošte),  Zaželeno je, da nam prošnjo za vpis pošljete čim prej (npr. za naslednje šolsko leto). Izjemoma vpisujemo otroke med šolskim letom glede na razpoložljivost prostih mest.

POTREBNI KORAKI ZA VPIS OTROKA:

1. Pisna prošnja: V prošnji napišite osnovne otrokove podatke, kje se je do sedaj varoval, kakšni so vaši razlogi za izbiro našega vrtca, kdaj bi želeli otroka vpisati, vaše kontaktne podatke ter zdravstvene posebnosti, v kolikor jih otrok ima.
  2. Sprejemni pogovor: Po prejemu pisne prošnje vas bomo povabili na sprejemni pogovor, na katerem morata biti prisotna oba starša ter otrok. Starši boste izpolnili vpisni vprašalnik, mi pa vam bomo na voljo za vsa vprašanja v zvezi z delovanjem vrtca in uvajanjem. Ena od vzgojiteljic se bo posvečala spoznavanju otroka, ki se bo medtem prosto igral v igralnici. Dobili boste Publikacijo vrtca, pogodbo o vpisu otroka ter seznam stvari, ki jih otrok potrebuje v vrtcu.
  3. Vpis otroka: Otrok je vpisan v vrtec, ko starši vrtcu predložijo:
  • Izpolnjeno pogodbo za vpis otroka,
  • vplačilo položnice z vpisnino,
  • potrdilo pediatra o zmožnosti otrokovega obiskovanja vrtca,
  • podpisano izjavo o seznanitvi s Publikacijo Waldorfskega vrtca Mavrica,
  • zdravniško potrdilo o alergiji, v kolikor otrok potrebuje dietno prehrano,
  • pisno navodilo o izvajanju dietne prehrane v vrtcu,
  • soglasje za uporabo fotografij otroka v namene arhiviranja ter promocije vrtca (za spletno stran, tiskane medije, ...po želji).
Cena

Prispevki staršev se izračunavajo na podlagi odločbe o znižanem plačilu programa vrtca, izdane s strani pristojnega Centra za socialno delo. Starši plačajo razliko med zneskom, ki ga vrtcu za posameznega otroka prispeva občina (in Ministrstvo za šolstvo, znanost in šport v primeru dveh ali več otrok v vrtcu) in ekonomsko ceno programa vrtca.

Ekonomska cena programa vrtca znaša za OBE SKUPINI 452,00€.

Za otroka, ki  npr. prihaja iz MOL znaša mesečna oskrbnina od 130 eur- 1 razred do 378 eur- 9. razred, glede na dohodkovni razred. Strošek prehrane je 3,40€ na dan (plačilo glede na prisotnost). V vrtec se lahko vpišejo otroci, ki imajo bivališče v katerikoli občini.